Producent: Lobster
Status: Dostępny
Czas wysyłki: 5 dni
Koszt wysyłki: od 0,00 zł
Numer katalogowy: 13702
Stan produktu: Nowy
Gwarancja: Tak
PILOT
Pilot 10 - funkcyjny (pasuje do modeli Elite II i Elite III), umożliwia rozpoczęcie podawania, wyłączenie maszyny oraz zmianę wielu dostępnych funkcji maszyny, bez każdorazowego podchodzenia do niej.
Maszyna Lobster Elite III zasilana jest standardowym akumulatorem znajdującym się wewnątrz maszyny, a jego czas pracy na korcie to 2?4 godzin, w zależności od wykorzystywanych funkcji np. szybkości podawania piłek. Opcjonalnie można zamontować akumulator litowo - jonowy, który wydłuża czas gry na korcie nawet do 10 h.
Podstawowa ładowarka BASIC OEM zapewnia ładowanie akumulatora od zera do pełnego naładowania w 20h. Opcjonalna ładowarka PREMIUM skraca ten proces do 10-12h, natomiast ULTRA PREMIUM wykona pełne ładowanie w około 4h! Wszystkie posiadają zabezpieczenie przeciw-zwarciowe oraz sygnalizację naładowania akumulatora poprzez diodę umieszczoną na ładowarce.
To chyba najczęściej zadawane pytanie podczas kupna maszyny. Wiele osób nie docenia znaczenia piłek tenisowych, szczególnie w przypadku używania ich w maszynie do podawania piłek.
Typ piłki ma ogromne znaczenie i powinien być zależny od rodzaju treningu, jaki chcemy przeprowadzić. Generalnym założeniem jest, by w maszynach używać piłek bezciśnieniowych.
Dlaczego?
Piłki bezciśnieniowe posiadają grubszy (w stosunku do piłki ciśnieniowej), kauczukowy środek, dzięki czemu zachowują dobrą jakość odbicia przez dłuższy czas. Główna charakterystyka tych piłek to zauważalna ?twardość? i ?ciężkość? przy odbiciach, co sprawia, że kontrola uderzenia jest utrudniona. Taki wybór to idealne rozwiązanie na treningi lub dla osoby grającej okazjonalnie. Wszystkie te czynniki sprawiają, że do maszyny tenisowej, używamy piłek bezciśnieniowych. Piłki takie kupuje się zwykle w dużej ilości, spakowane wiadrze lub w worku.
Do czołowych producentów piłek (podobnie jak w przypadku ciśnieniowych) należą: Tretorn, Wilson, Babolat, Dunlop, Prince, Head, Tecnifibre, Pacific. Ostatnimi czasy na rynku piłek bezciśnieniowych coraz lepiej przędzie marka Pro?s Pro (najniższa cena ze wszystkich wymienionych producentów). Zdania co do tego, które są najlepsze, są podzielone, a opinii o swoistym rankingu piłek można znaleźć w sieci bez liku.
Coraz więcej klubów tenisowych decyduje się na zakup maszyny do wyrzucania piłek w celach zarobkowych. Wyrzutnia jest doskonałym rozszerzeniem oferty, gdyż jest w stanie sprostać wymaganiom graczy zarówno początkujących, rekreacyjnych jak i zawodowców. Maszyny nie męczą się, nie potrzebują przerwy, nie wchodzą w zbędne konwersacje. Wszystko to sprawia, że zawodnicy są w stanie wyciągnąć 100% z każdej minuty treningu, co wiąże się z oszczędnością czasu. A jak wiadomo czas to pieniądz. Koszt wynajęcia maszyny na godzinę gry treningowej (w zależności od modelu maszyny) waha się w okolicach 20-30zł/h. Co to oznacza dla klubu tenisowego? Zwrot z inwestycji w 3-5 miesięcy od zakupu, a każda kolejna wynajęta godzina to czysty zarobek.
Przykład:
Koszt zakupu maszyny do piłek tenisowych: 10 000zł
Wynajęcie maszyny: 25zł/h
10 000 / 25 = 400 godzin
Przy założeniu, że wynajmujemy maszynę na 4 gry treningowe dziennie, zwrot z inwestycji osiągniemy w 100dni roboczych (400dni / 4h dziennie = 100dni). Daje to nam około 4 miesiące (po odliczeniu wolnych weekendów). Każda kolejna godzina wypożyczenia maszyny przez klienta to pieniądze pozostające w naszym portfelu. Oczywiście rachunki mogą ulegać zmianom np. na korzyść (szybszy czas zwrotu). Wystarczy, że cena za wynajem na godzinę gry będzie wyższa, lub uda nam się znaleźć chętnych na więcej niż 4 godziny zabawy z maszyną do podawania piłek każdego dnia. Każda wyrzutnia piłek tenisowych z naszej oferty jest objęta 2-letnią gwarancją producenta, co tylko zachęca do kupna w celu inwestycyjnym do klubu tenisowego, MOSiRu, prywatnych kortach itp. bez obawy o naprawy ujęte w warunkach tejże gwarancji. O maszyny trzeba dbać (regularne czyszczenie, przygotowanie do sezonu itp.), lecz są to minimalne koszty lub czynności, które możemy wykonać sami przed oddaniem urządzenia do użytku.
W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu i sprawdzenia naszej oferty na maszyny do podawania piłek tenisowych ? Lobster, Spinfire, Spinshot i Tennis Tutor (kliknij tutaj).