pl
en
Szukaj Szukaj
System DeluxeWizualizacja kortu do padlaKort do padla, system Deluxe od Italian Padel
System Deluxe
Wizualizacja kortu do padla
Kort do padla, system Deluxe od Italian Padel

System Deluxe

Italian Padel

Producent: Italian Padel

Status: Na zamówienie

Koszt wysyłki: od 0,00 zł

Stan produktu: Nowy

Dowiedz się o statusie dostępności produktu, korzystając z formularza


ZAPYTAJ O CENĘ

  • Opis produktu
  • Zasady gry

Italian Padel logoUWAGA: Szczegółową wycenę przeprowadzamy indywidualnie bazując na wymaganiach i potrzebach klienta.

Italian Padel jest największym producentem kortów Padel w Europie. Firma świadczy usługi przy projektowaniu, wykonawstwie, nadzorach w całym zakresie instalacji kortów ? Padel. System został zaprojektowany i stworzony całkowicie we Włoszech. Konstrukcje Italian Padel dzięki wysokiej jakości materiałów oraz wykonania z precyzyjną dokładnością zyskały uznanie na całym świecie. Oprócz oznakowania CE na konstrukcjach, Italian Padel gwarantuje min. 10 letnią trwałość oraz gwarancje na wszystkie pozostałe elementy.
 

*Firma Mcourt jest wyłącznym i autoryzowanym dystrybutorem włoskiej firmy ? Italian Padel w Polsce.
 

SYSTEM DELUXE to najlepiej sprzedający się model kortów, który doskonale sprawdza się zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Jest zbudowany z grubych stalowych słupów oraz szklanych sekcji o grubości 12 mm, które zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i wydajność. Konstrukcja posiada certyfikat CE, co oznacza, że wszystkie materiały są zatwierdzone z punktu widzenia ochrony środowiska.

MODEL DELUXE W CENIE STANDARDOWEJ ZAWIERA:

Ocynkowane ogniowo stalowe przęsła
Szkło hartowane o grubości 12mm
Osłony bezpieczeństwa słupków do siatki i otworów drzwiowych
Słupy oświetleniowe z modułami 150W LED
Sztuczna, fibrylowana trawa o wysokości 12 mm
Piasek kwarcowyKort do padla - system Deluxe od firmy Italian Padel

 

 

  Film poglądowy jak powstaje kort do Padla:
ZASADY GRY

Gra
Gra w padla odbywa się na korcie podobnym do kortu tenisowego, lecz o wymiarach 20×10 m. Zasady gry są zbliżone do zasad obowiązujących w tenisie ziemnym. Jednak piłka po jednokrotnym odbiciu się od boiska może odbić się od zabudowy kortu który tworzą szklane panele oraz metalowa siatka. Mecz składa się z 3 setów, z czego przynajmniej 2 z 3 muszą być wygrane przez jedną drużynę aby drużyna wygrała mecz. W przypadku, gdy następuje równowaga w gemach (przy 5-tym gemie)  rozgrywane będą 2 kolejne gemy aby wynik setu był 7-5. Natomiast jeżeli jest równowaga przy 6- tym gemie, rozgrywany jest tiebreak.

?TIE-BREAK?
Decydujący TIE-BREAK  jest rozgrywany do 7 wygranych punktów, z obowiązującymi dwoma punktami przewagi. Jego zadaniem jest wyłonienie zwycięzcy poprzez ostatni dodatkowy gem liczony w inny sposób niż zwykle. Serwy w tym wypadku są na przemian.
 

Serwowanie

Wszystkie serwy w padlu uderzane są od dołu lub z wysokości poniżej pasa. Piłka serwowana jest z prawej części kortu, powinna przekroczyć siatkę oraz dotknąć pola przeciwnika leżącego po przekątnej kortu. Dodatkowo może odbijać się od ścian, ale jeśli po odbiciu się w polu serwisowym odbiorcy uderzy w kratę, to jest to błąd serwisowy. Tak jak w tenisie zawodnik dysponuje dwoma serwisami. Serwis jest powtarzany, gdy piłka dotknie brzegu siatki i odbije się w polu serwisowym lub jeśli po dotknięciu siatki odbije się dwa lub więcej razy w polu serwisowym. Zawodnik nie może chodzić , biegać ani skakać podczas serwu. 

Punktacja
Punktacja w grze padel jest porównywalna z punktacją w tenisie ziemnym. W skład gry zalicza się punkty, sety i gemy. A punkty w gemie są następujące "15" - "30" - "40" (pkt), zostają przyznane między innymi wtedy, gdy przeciwnik trafi w siatkę, gdy piłka uderzy przeciwnika albo jeśli piłka po stronie przeciwnika odbije się dwa razy od boiska po stronie przeciwnika.

Strata punktu
Gdy piłka odbije się przynajmniej dwa razy od kortu zanim przebije na część kortu przeciwnika, również jeśli piłka po uderzeniu przekroczy linie wyznaczające kort tenisowy. Strata punktu następuję również wtedy, gdy zawodnik, lub sprzęt z którego korzysta dotknie siatki, w trakcie gry 
 

Dyskwalifikacja
W przypadku bardzo poważnego naruszenia zasad takiego jak: agresywne zachowanie, nadużywanie niestosownego słownictwa sędzia, jest upoważniony do natychmiastowej dyskwalifikacji zawodnika, który popełni wykroczenie. Zdyskwalifikowany zawodnik przegrywa mecz i nie może kontynuować rozgrywek. 
Pozostałe produkty z kategorii
System Panorama

System Panorama

Status Na zamówienie
Numer katalogowy
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu